Fenomen Fame MMA

Czym jest freak fight? To dziedzina dziedzina MMA – amatorskich walk z udziałem celebrytów. Początek w Polsce przypisuje się walce Pudzianowskiego  z Najmanem na gali KSW w 2009 roku. Pierwsza gala Fame MMA odbyła się w 2018 roku.

Generalnie w Polsce jest co najmniej 9 organizacji, które organizują walki roku – najpopularniejsze to Fame MMA, High League, Prime MMA, MMA VIP, Hype MMA, Elite Fighters itp.

Kontrowersje wokół tzw freak fights są wprost proporcjonalne do popularności tego zjawiska, które jest swoistym mariażem fascynacji przemocą z fascynacją osobami znanymi. Patrząc od strony negatywnych skojarzeń często pojawiają się głosy, że to wulgarne widowisko, pseudogangsterka, brak szacunku dla idei sportu. Szukając pozytywów można natknąć się na opinie, które wskazują, ze to jednak promocja sportu, bardzo cenna w dobie digitalizacji wszystkiego, że można spotkać tam inspirujące przypadki zmiany stylu życia poprzez sport, że to popularyzacja sportów walki. Ważny jest też element biznesowy – tego typu gale organizuje się przecież dla pieniędzy. Celebryci i influencerzy występują w oktagonie dla pieniędzy i sławy.
Zapraszam do wysłuchania audycji na temat fenomenu Fame MMA, w której miałam przyjemność wziąć udział.

https://www.polskieradio.pl/10/4023/Artykul/3028190

Leave a Reply

Your email address will not be published.